Grįžti atgal

Kokią verslo formą pasirinkti?

Renginio informacija

Data
2023-05-31 15:00 - 2023-05-31 16:30
Vieta
Ukmergės „Spiečius“

Nusprendus pradėti savo verslą dažnas susiduria su dilema: kurią verslo formą rinktis? Atidaryti įmonę ar visgi verslo vystymui užtektų individualios veiklos pagal pažymą?

Smulkiojo verslo atstovai dažnai renkasi individualią veiklą arba kitą pakankamai nesudėtingą alternatyvą – mažosios bendrijos steigimą. Tai daug paprastesni ir pigesni variantai nei uždarosios akcinės bendrovės steigimas.

Ukmergės „Spiečiaus” organizuojamo seminaro metu:

  • aptarsime individualios veiklos bei mažosios bendrijos steigimo, apskaitos ypatybes ir skirtumus
  • kalbėsime apie uždarosios akcinės bendrovės ypatybes

Sprendimas, kurią verslo formą pasirinkti, priklauso nuo daugelio aplinkybių ir kriterijų, kiekvienu atveju kriterijai gali priklausyti nuo atskiros situacijos ar verslo idėjos. Pagrindiniai iš jų yra šie:

  • Veiklos pobūdis. Sprendimas, kokią veiklą planuojama vykdyti, priklauso nuo veiklos sudėtingumo, apimties ir kitų su konkrečia planuojama vykdyti veikla susijusių aplinkybių.
  • Turimo kapitalo dydis. Steigiant UAB yra nustatytas konkretus įstatinio kapitalo dydis, kurį juridinio asmens steigėjas privalo turėti.
  • Mokesčiai. Mokėtinų mokesčių dydis ir galimos lengvatos verslo pradžioje tiesiogiai priklauso nuo to, kokią veiklos formą asmuo pasirenka.
  • Atsakomybės laipsnis. Jei verslas susijęs su didesne rizika asmeniui, visada patartina riboti savo atsakomybę, kad už verslo nesėkmes nereikėtų atsakyti asmeniniu ar šeimos turtu.
  • Steigėjų skaičius. Jei yra du ir daugiau steigėjų ar partnerių, norinčių kartu pradėti verslą, vertėtų veiklą vykdyti įsteigus juridinį asmenį, kuriame galimas didesnis narių ar akcininkų skaičius.
  • Veiklos vykdymo sudėtingumo laipsnis. Pradėti ir užsiimti individualia veikla yra daug paprasčiau, nes nereikia steigti juridinio asmens, jame formuoti valdymo struktūros, ieškoti buhalterio ir rengti kitą privalomą dokumentaciją.

Taigi, kokią teisinę veiklos formą renkatės jūs? Susitikime gegužės 31 d. – renginio metu tikrai pavyks apsispręsti!

Renginio pranešėja: Asta Navickienė, „Airasta“ direktorė

Renginys vyks Ukmergės „Spiečiuje” (https://spiecius.inovacijuagentura.lt/office/ukmergeje/)

Svarbu! Renginys nemokamas, bet būtina registracija.

Turite klausimų? Kreipkitės: [email protected], +370 65 653 117

Norite tapti nuolatiniu „Spiečiaus” nariu ir naudotis pilnu paslaugų paketu? Pildykite paraišką: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/narystes-anketa/