Neurolyderystė: ką turi žinoti kiekviena lyderė?
„Verslios Lietuvos“ bendradarbystės centrai „Spiečius“ kartu su partneriais – Panevėžio mokslo ir technologijų parku ir „Light House“ – kviečia į renginį apie neurolyderystę, sprendimų priėmimą ir motyvaciją.
Kaip veikia lyderių smegenys? Ar jos ypatingos, o galbūt lyderystės gebėjimų turime mes visi? Ką reikia žinoti, siekiant tapti efektyvesne lydere?
Žymių mokslininkų – Nobelio premijos laureato Danielio Kahnemano ir Amos Tverskio bei neuromokslininko Antonio Damasio – tyrimai parodė, kad mes, žmonės, nesame racionalūs individai. Didelė dalis mūsų sprendimų, remiasi emocijomis, impulsais ir automatiniais įpročiais, yra veikiami fizinių, psichologinių ir situacinių veiksnių, išankstinių nuostatų bei socialinių normų.
Sprendimų priėmimo supratimas, gebėjimas atpažinti sprendimus veikiančias emocijas, pasąmoninius įsitikinimus ir suprasti motyvacijos mechanizmus gali padėti užtikrinti efektyvios lyderystės gebėjimus. Čia gali pasitarnauti neurolyderystės sritis, kuri remiasi neuromokslo, psichologijos žiniomis ir metodais siekiant suvokti, kaip veikia žmogaus smegenys ir kaip jos veikia socialiniame kontekste – bendradarbiaujant, dirbant komandoje ir atliekant strateginius sprendimus.
Paskaitos metu susipažinsite su sprendimų priėmimo mechanizmais ir SCARF modeliu, kuris padeda atpažinti motyvacinius mechanizmus organizacijos kontekste.
Lektorė:
Dr. Dalia Bagdžiūnaitė, turi daugiau nei 8 metų darbo patirtį akademiniame, verslo ir viešajame sektoriuose. Dalia yra mokslų daktarė vartotojų neuromokslo srityje, elgesio mokslų ekspertė, konsultantė ir lektorė. Savo tyrimus pristatė pirmaujančiose akademinėse konferencijose (The Convention of Association for Psychological Science, USA, NeuroPsychoEconomics, EMAC). Vienas iš jos tiriamųjų darbų buvo aprašytas „Forbes”, o doktorantūros projektas nominuotas „Neurotalent 2015“.
Renginio trukmė: 1,5 val.