2022.09.05

„CiuCiu“ įkūrėja Rima Kasnauskytė: visi sėkmingi žmonės mini mentorystę

Rimai Kasnauskytei „CiuCiu“ verslo idėją sufleravo jos augintinė Dina. Ieškodama širdžiai mielos veiklos bei nusprendusi išnaudoti savo įgimtą siuvėjos talentą, Rima pradėjo siūti ir sėkmingai prekiauti drabužiais šunims. Augant verslui, „CiuCiu“ įkūrėja pajautė žinių stygių, todėl susidomėjusi Inovacijų agentūros verslo mentorystės programa prisijungė prie Šiauliuose veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“. Naujo produkto sukūrimas, ištobulinta pakuotė, pasiruošimas didmeninei prekybai bei atsakyti klausimai ir įžvalgos – tokiais mentorystės rezultatais jau džiaugiasi Rima, kuri neabejoja, jog kelionę į verslo pasaulį reikia pradėti nuo mokymosi.

Rima, papasakokite apie savo verslą – apie ką yra „CiuCiu“?

„CiuCiu“ tai specialūs drabužiai šunims. Siekiu, kad su augintiniu praleistas laikas būtų kuo prasmingesnis ir žaismingesnis, o tai reiškia: mažiau augintinio maudynių, mažiau rizikos peršalti, pasigauti erkių ar įsidrėksti, mažiau nemėgstamo lietaus bei mažiau vizitų pas veterinarą.

 

Kaip gimė verslo idėja?

Auginu baltą, bet mėgstantį balas ir pelkes šunį – Vakarų Škotijos baltąjį terjerą vardu Dina. Šios veislės šuniukų nerekomenduojama dažnai maudyti, bet kadangi aš pati labai mėgstu švarą, nusprendžiau šunelį pradėti rengti. Tačiau aprengti Diną tapo iššūkiu – prieš septynerius metus rasti tinkamą drabužį šuniui nebuvo paprasta. Tuomet nusprendžiau išbandyti iš močiutės paveldėtą siuvimo geną ir savo Dinai pati pasiuvau kombinezoną. Kadangi esu aktyvi socialiniuose tinkluose, taip pat dažnai dalyvauju šunų parodose, iškart sulaukiau šios šunų veislės augintojų užklausų. Tuo metu kaip tik ieškojau mielos širdžiai veiklos, todėl nutariau ištobulinti gaminį ir pasiūlyti įsigyti jį kitiems – taip ir atsirado „CiuCiu“. Manau, kad mano sėkmę nuo pat pradžių lėmė tai, kad šiuos drabužius „pardavinėjo“ ne kas kitas, o mano augintinė Dina.

 

Kodėl prisijungėte prie bendradarbystės centro „Spiečius“?

Verslas plėtėsi – užsakymų kiekis augo, pradėjau prekiauti „Etsy“, pamažu taip pat kūriau savo elektroninę parduotuvę ir pradėjau svajoti apie didmeninę prekybą. Apgalvojau, su kokiais iššūkiais susiduriu, kokių savybių ir įgūdžių man dar trūksta, kad sugebėčiau pasiekti savo tikslus. Tuomet ėmiau skaityti knygas, domėtis seminarais ir kursais. Besidomėdama sėkmingų žmonių istorijomis, pastebėjau, kad menorystę mini visi. Pasidomėjau mentorsytės galimybėmis Lietuvoje – taip sužinojau apie Inovacijų agentūros (tuomet „Verslios Lietuvos“) verslo mentorystės programą, kuri vyksta „Spiečiuose“. Perskaičiau kitų verslininkų sėkmės istorijas ir jos mane tiesiog užbūrė! Nors tada gyvenau Kaune, kuriame „Spiečiaus“ nėra, užsiregistravau konsultacijai dėl įstojimo į bendradarbystės centrą. Pagalvojau, kad net galėčiau įgyvendinti seną svajonę – persikelti gyventi į Šiaulius, kuriuose kaip tik yra „Spiečius“. Sulaukiau Šiaulių „Spiečiaus“ koordinatorės Egidijos skambučio – pasikalbėjom ir supratau, kad laikas krautis lagaminus! Esu labai dėkinga Egidijai, kad mane įkvėpė šiam žingsniui ir patikėjusi mano svajonėmis pakvietė prisijungti prie Šiaulių „Spiečiaus“ bendruomenės.

Kokią naudą jūsų veiklai suteikė „Spiečius“?

Kai tik prisijungiau prie „Spiečiaus“, iš mentoriaus Gedimino Tamošaičio gavau motyvacijos pliūpsnį! Užteko vienos konsultacijos, kad susidėliočiau savo verslo vertybes, prioritetus, pasikeistų požiūris į pinigus ir atlygį, produkto vertę vartotojui. Nebeliko abejonių, ar teisingu keliu einu – dabar žengiu tolyn žinodama, ką dar reikia padaryti, ką išmokti ir kur tobulėti.

Nuo pat pirmos narystės dienos gavau daug naudingos informacijos bei turiu galimybę nuolat pasitarti, pasikonsultuoti su kitais tokiais pačiais pradedančiaisiais verslininkais ir bendraminčiais, apsikeisti naudingais kontaktais. Jau užmezgiau partnerysčių – čia susipažinau su kolege Asta, „AltaVidaPet“ įkūrėja, kuri man visuomet duoda taiklių patarimų.

Be to, „Spiečiuje“ išklausiau eilę paskaitų! Po vieno seminaro pirmą kartą parašiau savo verslo planą, kitame sužinojau, į ką atkreipti dėmesį kuriant turinį socialiniuose tinkluose, mokiausi, kaip pristatyti savo produktą, kaip megzti pažintis.  Supratau, kad kelionę į verslo pasaulį reikia pradėti nuo savęs ugdymo.

„Spiečiuje“ dalyvavote verslo mentorystės programoje – ko išmokote?

Labai džiaugiuosi šia programa ir savo mentore Jūrate Kasperavičiene, „Laurema“ įkūrėja – iš karto supratom viena kitą. Taiklios mentorystės įžvalgos paspartino pasiruošimą mano didžiajam tikslui – didmeninei prekybai. Jaučiuosi stipriau pasiruošusi bendravimui su galimais partneriais – konkretizavau informaciją apie produktus, gavau įžvalgų, kaip aiškiau pristatyti produktą bei pasiūlymų, kaip bendrauti ir derėtis.

Drauge su mentore susisteminome daug chaotiškos informacijos ir visa tai man leidžia efektyviau bendrauti su galimais partneriais – jau pavyko pasirašyti pirmą bendradarbiavimo sutartį su prekybos agente iš Vokietijos. Jūratė taip pat padeda derybose su galimu investuotoju bei dideliu Lietuvos gyvūnų prekių tinklu. Be to, drauge su mentore stipriai patobulinom produkto pakuotę, gimė ir bendras projektas: su Jūratės pagalba sukūriau naują produktą – laikinas tatuiruotes gyvūnų tematika.

Mentorystė yra neįkainojama pagalba pradedančiam verslininkui – patarimai ir jau išgyventos patirtys leidžia išvengti klaidų, efektyviau judėti pirmyn, kelti aiškius, pamatuojamus tikslus. Man patinka toks efektyvus bendravimus, tikslios užduotys ir galimybė gauti taiklius atsakymus bei patarimus, kai „užstringu“ kokiu nors klausimu. Be to, mentoriai vis teiraujasi, kaip sekasi, kas įvyko naujo, taip pat rengiami tarpiniai pristatymai bendruomenėje – visa tai dar labiau įpareigoja ir motyvuoja stengtis. Mentorystė – tai galimybė greičiau, efektyviau ir tikslingiau siekti verslo tikslų.

 

Tęstinė, kelių mėnesių verslo mentorystės programa yra kasmet organizuojama Inovacijų agentūros vystomuose bendradarbystės centruose „Spiečius“.

Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, taip pat gali visiškai nemokamai jiems patogiu metu ir tempu konsultuotis su Inovacijų agentūros verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/e-mentoriai/ Prisijungę prie platformos, keliais mygtuko spustelėjimais galima rasti ir susisiekti su įvairių sričių mentoriais, kurie neatlygintinai konsultuoja smulkiuosius verslininkus.