2022.10.19

Jaukių namų patirtis kuriančios „spietietės“ žengia į globalią rinką

Maistas yra viena iš bendravimo formų, todėl bendri pietūs ir kiti kasdieniai mitybos ritualai namuose ar restoranuose išgyvena renesansą. Prie to prisideda dviejų kauniečių, mamos ir dukros duetas – Birštone esančiose bendradarbystės erdvėse „Spiečius“ įsikūrusio startuolio „Evaday textile“ namų tekstilė pelno ne tik lietuvių simpatijas. Apie šuolį į savo verslą ir „Spiečiuje“ surastas mentorystės bei verslo akceleravimo patirtis kalba Daiva Bublienė ir Evelina Bublytė.

Nuo hobio iki didmeninės prekybos

 

Mama, jei nepradėsi verslo iki 40 metų, tai nežinau, ar vėliau išdrįsi, kadaise, baigdama mokyklą nesąmoningai skatindama mamą ištarė Evelina. Taip atsitiko, kad iki tol dirbusi banke Daiva Bublienė ieškojo būdų sukurti šventišką savo gimtadienio nuotaiką ir pritrūko stalo tekstilės pavyzdžių, kuriuos galėtų įsigyti savo namams. Suradusi, kaip pasigaminti kokybiškus, praktiškus tekstilės gaminius, moteris ėmė padėti ir bičiuliams.

 

Iš pradžių tai buvo hobis startavusi karantino laikotarpiu kaunietė pastebėjo, kad lietuviams užsidarius namuose, išaugo poreikis kurti jaukų interjerą. Tautiečiai ėmė leisti laiką internete ieškodami staltiesių, stalo dekoro elementų ir įkvėpimo prisijaukinti buitį. Mama pradėjo šį hobį, vėliau įtraukė ir mane. Supratome, kad turime stalo tekstilės gamybą iš veltinio, lino, medvilnės ir kitų medžiagų organizuoti pačios, tai atsirado poreikis įsigyti gamybinius įrenginius, prisimena Evelina Bublytė.

 

Laimėjusios ES skiriamą finansavimą jauno verslo pradžiai, kaunietės įsigijo įrangos ir įsikūrė gamybines erdves Prienų rajone. Taip prasidėjo pažintis ir su Birštono Spiečiaus veiklomis, o visų pirma mentorystės programa. Tai buvo atradimas tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje buvome lūžio taške, kai hobis virto verslu, todėl reikėjo keisti prekės ženklą, svetainę ir įgyti verslo kūrimo patirties, kurios iki tol neturėjome, sako D. Bublienė.

 

Perteikė verslo kūrimo žinias

 

Tiek Spiečiuje sutikta mentorė, tiek vėlesnis įtraukimas į Verslo akceleravimo programą suteikė reikalingų žinių ir naudingų kontaktų, padėjusių judėti toliau bei transformuoti prekės ženklą žengiant į didmeninę prekybą. 

 

Judame mažais žingsniais į priekį ir tai skatina siekti daugiau. Ne tik padėti tiek lietuviams, tiek ir užsieniečiams puošti namus, bet ir keisti pačią aptarnavimo kultūrą restoranuose bei kavinėse. Juk stalo tekstilė atlieka dvigubą vaidmenį: kuria estiškai patrauklią aplinką ir sprendžia maisto pateikimo higienos iššūkius. Džiaugiamės, kad dalyvaudamos paskaitose, atlikdamos vadinamus namų darbus ir adaptuodamos žinias savo verslui augame, teigia Evaday textile įkūrėja.

 

Šiemet įmonės įkūrėjos pasirašė sutartis su knygynų tinklu Pegasas ir Vilniaus oro uostu. Knygynų lankytojai gali išsirinkti dovanų rinkinius, o iš oro uosto lietuviškų suvenyrų skyriaus žinia apie šalį pasklinda po visą pasaulį.

 

 

Atranda tvarius ir praktiškus gaminius

 

Tiesa, užsienio rinkas pasiekiame ir el. parduotuvės pagalba. Pačios dalyvaujame tekstilės, namų dekoro sprendimų parodose Vokietijoje. Šiuo metu dairomės į Švedijos ir Olandijos rinkas. Etsy platformoje mus suranda JAV, Kanados, Australijos ir Šiaurės Europos gyventojai, vertinantys jaukias, elegantiškas šventes ir laiką su šeima bei draugais, sako D. Bublienė. Kūrėjos džiaugiasi, kad jų siūtos staltiesės ir dekoratyviniai elementai jau pasitinka ir Lietuvos ambasados Indijoje lankytojus. Lietuvoje taip pat daugėja restoranų, investuojančių į gerą lankytojų patirtį prie serviruoto stalo sėdintys svečiai jaučiasi laukiami ir labiau atsipalaiduoja.

 

Lietuvės pastebi, kad vis dar sklando nemažai mitų apie stalo tekstilę ir natūralius, tvarius audinius. Įrodome, kad galima sujungti praktiškumą ir tvarumą. Gražiai atrodantys veltinio padėkliukai, elegantiškos minkštinto lino servetėlės gali būti skalbiamos ir nereikalauja papildomos priežiūros ar net lyginimo. Tą ypač vertina mažus vaikus auginančios šeimos, – dalinosi D. Bublienė.