2023.12.06

Meda: kiekviena mokymų minutė atnešė vertės man ir mano verslo augimui

Meda, prekinio ženklo „Garden Mood“ įkūrėja, pradėjo savo verslo kelionę su vizija apjungti mados ir sodo pasaulius. Nepaisant kūrybinio užsidegimo, ji suvokė, kad verslo sritis reikalauja ne tik kūrybingumo, bet ir konkrečių žinių. Pasiryžusi įgyvendinti savo svajonę, Meda kreipėsi į „Spiečių“, kur rado ne tik mokymus ir mentorystę, bet ir stiprų emocinį palaikymą bendruomenės aplinkoje.

Meda, papasakok plačiau apie savo veiklą ?

Šio verslo tikslas atvesti madą į sodą. Taip, gerai perskaitėte! Žinau, kad iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad stilingi rūbai ir sodas nesuderinama, bet dabar gyvename tokiame laikotarpyje, kai „užsiaugink pats“ tapo labai madinga veikla. Pastebėjusi tai supratau, kad galbūt su savo agronominėmis žiniomis ir siuvimo įgūdžiais galėčiau pradėti nišinį verslą Lietuvoje – stilingų sodo rūbų kūrimą.

 

Kaip išdrįsai pradėti verslą?

Prieš šią veiklą 6 metus praleidau studijuodama agronomiją. Mokslo metams einant į pabaigą, natūraliai kilo klausimas – kas toliau? Buvau pasimetusi, tad išvykau į Daniją pagal „Erazmus“ programą atlikti mokslinę praktiką. Jos metu supratau, kad neįsivaizduoju savęs vien agronome ar augalų tyrėja laboratorijoje. Išsigryninau, kad noriu dviejų dalykų – kūrybiškos veiklos ir dirbti sau. Grįžusi į Lietuvą jau sekančią dieną įsirengiau savo siuvimo studiją, po savaitės jau matavausi pirmas sukurtas sodo kelnes, o po mėnesio sudalyvavau apželdinimo konferencijoje, kurios metu užsibrėžiau, kad kitų metų konferencijos metu pristatysiu savo sukurtą pirmąją sodo rūbų kolekciją. Ir viskas pavyko!

 

Iš kur sužinojai apie „Spiečius“ bendradarbystės centrą?

Pabaigusi studijas nusprendžiau išsikraustyti į Plungę, tad pradėjau ieškotis vietos, kur galėčiau ramiai padirbėti ir galbūt pabendrauti su bendraminčiais. Netrukus Instagram’e pamačiau įrašą vienos merginos, kuri pristatė „Spiečių“. Negalėjau patikėti, kad Plungėje yra tokios galimybės naudotis ne tik darbo vieta, bet ir mokymais bei įvairiausiomis programomis.

 

Kokią naudą tavo veiklai suteikė „Spiečius“?

Visų pirma, tai puiki vieta ateiti padirbėti, susitikti su bendraminčiais ir net turėti kasmėnesinius bendruomenės susitikimus. Smagu žinoti, kad ne vienas susiduri su sunkumais ir kiti tai išgyvena, tada gali dalintis patarimais ir savo patirtimi. Visi mokymai, kuriuos mūsų šaunioji Plungės „Spiečiaus“ koordinatorė Jurgita organizuoja, atitinka mūsų poreikius. Visą informaciją galime praktiškai pritaikyti savo versluose ir vėliau matyti gerėjančius rezultatus.

 

Meda „Spiečiuje“ dalyvavo verslo mentorystės ir verslo akceleravimo programose. Pastaroji jai suteikė žinių apie prekinio ženklo vertę, padėjo geriau pažinti savo tikslinį klientą bei mokymų pagalba efektyviai išnaudoti komunikacijos kanalus. Pasak Medos, mentorės turėjimas jai buvo itin reikšminga patirtis, nes suteikė žinių ne tik apie rūbų industrijos niuansus, bet ir padrąsino judėti tinkama linkme, savo kontaktais bei patirtimi.