2022.03.10

Spietietis Andrius Pleikys sukūrė būdą, kaip išmaniai dalintis verslo kontaktais

Tauragės bendradarbystės centro „Spiečius“ narys Andrius Pleikys drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Verslininkas džiaugiasi, jog šia, tik ką į rinką paleista kortele, jau naudojasi dešimtys klientų ir produktą nuolat tobulina. Andrius, siekdamas daugiau sužinoti apie verslo vystymą, dalyvavo „Spiečiuje“ vykusioje verslo mentorystės programoje, kurioje ne tik užmezgė naudingų pažinčių, bet ir teigia, jog be šios programos „Distify“ projektas nebūtų toks, koks yra dabar.

Andriau, papasakokite apie „Distify“ – koks tai verslas?

Mes užsiimame išmanių vizitinių kortelių kūrimu ir prekyba. Kartu su komanda pastaruosius metus kūrėme išmaniosios vizitinės kortelės konceptą ir platformą, kuri leidžia lengvai dalintis visa norima informacija apie save ar įmonę. Tai NFC technologija paremta kortelė, kuria palietus telefoną, akimirksniu galima perduodi savo kontaktus, socialinių tinklų nuorodas ar kitą norimą informaciją.

Kaip kilo „Distify“ idėja?

Ši idėja kilo kiek daugiau nei prieš 2 metus. Kurį laiką tai buvo tik dar vienas mano papildomas projektas, apie kurį niekam nepasakojau. Viskas prasidėjo nuo to, kai vieną dieną man į rankas pateko paprasta NFC kortelė ir tuomet šovė mintis – gal galima tokia kortele perduoti duomenis? Tiesa, dabartinė „Distify“ idėja kaip diena ir naktis skiriasi nuo pradinės – per tuos 2 metus nuėjome tikrai netrumpą kelią ir išsigryninome savo tikslus bei tai, ko siekiame. Šiuo metu vis dar vykdome platformos kūrimo darbus ir beveik kiekvieną savaitę papildome ją naujomis funkcijomis. Beje, visai neseniai paleidome savo elektroninę parduotuvę, kurioje galima įsigyti plastikines, medines ir net metalines vizitines korteles: https://distify.io/ Ir, žinoma, džiaugiamės, kad plečiasi klientų ratas!

Kodėl prisijungėte prie Tauragės bendradarbystės centro „Spiečius“? Kokia nauda būti „Spiečiaus“ nariu?

Darbas iš namų jau buvo pabodęs, o Tauragės „Spiečius“ – man ideali vieta dirbti, labai džiaugiuosi galėdamas čia ateiti kiekvieną darbo dieną ir darbuotis tikrai darbingoje aplinkoje. Be to, „Spiečiuje“ dalyvavau verslo mentorystės programoje, kuri labai padėjo tobulinant „Distify“ idėją pradinėje jos stadijoje. Tikrai visą verslo plėtros procesą pagreitino čia įvykusios partnerystės, susitikimai, užmezgiau įdomių ir naudingų pažinčių. Vieną vakarą ne kur kitur, o būtent „Spiečiuje“ jau turėdamas veikiantį produktą, nusprendžiau jį parodyti dabartiniam savo kolegai ir bendraįkūrėjui. Sugebėjau savo produktu jį įtikinti vos per 30 sekundžių ir būtent tą vakarą „Spiečiuje“ gimė „Distify“ projektas. Žinoma, „Spiečius“ padėjo rasti ir daug kitų partnerių – nuo gamybos iki reklamos paslaugų.

Andriau, dalyvavote verslo mentorystės programoje. Kodėl nusprendėte prie jos prisijungti?

Prisijungiau, nes tuomet dar nesupratau, kaip iš tiesų veikia verslas. Pagrindinis mano tikslas buvo informacijos siekis – manau, jog geriausias būdas gauti visus atsakymus į verslo klausimus, tai pasinaudoti mentoryste. Esu dėkingas „Spiečiaus“ koordinatorei Indrei, kuri ne tik paskatino prisijungti prie šios programos, bet ir už visą tikėjimą veikla ir pagalbą.

Ko pavyko pasiekti mentorystės programos metu?

Mano mentorius buvo „70Ventures“ partneris Gytenis Galkis. Tiesą sakant, mentorius nepatvirtino tuometinės mano idėjos ir dar dabar pamenu, kaip tuomet pykau ir galvojau, kad mentorius nieko neišmano. Mentorius aiškino, jog yra blogai daryti viską vienu metu ir siūlyti produktą visiems – tuomet to nesupratau. Kaip minėjau, iš pradžių ši verslo idėja atrodė visiškai kitaip. Dabar suprantu, koks svarbus yra kritiškas kito žmogaus žvilgsnis iš šalies ir galiu visiškai pritarti visiems mentoriaus Gytenio pastebėjimams. Gytenis mums padėjo sutaupyti daug laiko ir pinigų.

Mentorystės programos metu labiausiai išmokau priimti kitų nuomonę ir nepasiduoti, kai tau sako, kad tu negali ar nepadarysi. Žinoma, svarbu atsižvelgti į kompetentingą nuomonę ir judėti toliau. Mentorystė leido mums patobulėti tiek kaip komandai, tie kaip verslui ir, žinoma, be šios mentorystės programos turbūt nebūtų tokio „Distify“, koks jis yra dabar. Tikrai rekomenduočiau šią programą kitiems – tai leidžia sutikti įvairių įdomių žmonių ir augti.

Ką patartumėt norinčiam pradėti savo verslą?

Nebijoti, daryti, nepasiduoti ir siekti savo tikslų! Jeigu nuoširdžiai tiki savo idėja, tikrai gali nuversti kalnus. Tik reikia atminti, kad nei viena idėja iš karto nėra tobula. Kaip ir mūsų atveju, tikėtina, kad reikės ją ilgai tobulinti, kol idėja pavirs į kažką, kas tikrai turės realų potencialą rinkoje.

Iki kovo 10 d. dar vyksta registracija į verslo mentorystės programą „Spiečiuose“: https://bit.ly/3g40Wkh

Plačiau apie verslo mentorystę skaitykite čia: https://mentoriai.verslilietuva.lt/. Mentorystė vyksta ne tik „Spiečiuose“: prisijungę prie verslo mentorystės platformos, vos keliais mygtuko spustelėjimais, galite atrasti mentorių ir konsultuotis jums rūpimais verslo klausimais!