2022.12.06

Spietietis Gediminas Stonys: siekiau susikurti tokią darbo vietą, į kurią norėčiau eiti kasdien

Gediminas Stonys pasakoja, jog į savo susikurtą darbo vietą kiekvieną dieną eina su džiaugsmu. Gediminas Plungėje vysto elektroninių prietaisų remonto vietą „Gedimino taisykla“, kurios veikla prasidėjo sukaupus reikiamą žinių kiekį ir pastūmėjus draugui. Gediminas, pajutęs, jog atėjo metas plėsti ir auginti savo veiklą, prisijungė prie Plungėje veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“, o vėliau ir prie čia vykstančios verslo mentorystės programos.

Gediminas, sukaupęs reikiamą žinių kiekį dirbant samdomu darbuotoju, draugo pastūmėtas ir, kaip pats pasakoja, išaušus dienai, palankiai verslo pradžiai, atidarė „Gedimino taisyklą“. Tai – mobiliųjų telefonų ir kompiuterių remonto vieta, kurioje taip pat galima įsigyti ir mobiliųjų telefonų priedų bei aksesuarų.

„Pradedant verslą reikalingos specifinės srities žinios ar amato išmanymas. Aš pats ankstesnėje darbovietėje įgijau žinių bei praktikos, kuri leido pradėti savo veiklą, nors tikrai niekada nesitikėjau, kad šios žinios išsivystys į verslą. Mano veikla prasidėjo nuo „darau viską“ iki esamos situacijos, kuomet užsiimu tuo, kas labiausiai patinka. Nuo pat veiklos pradžios norėjau susikurti sau tokią darbo vietą, į kurią norėčiau eiti kasdien“, – apie veiklos pradžią pasakoja Gediminas.

Gediminas neabejoja, jog kuriant verslą privalu nuolat tobulėti, todėl prisijungė prie Plungėje veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“.

„Pagrindinė „Spiečiaus“ nauda – vidinė motyvacija. Buvau šiek tiek aptingęs, nebegalvojau apie ateitį, tiesiog plaukiau pasroviui ir viskas. Susirinkę „Spiečiuje“ sprendžiame savo verslų problemas ir nors mūsų visų veiklos skirtingos, bet problemos – vienodos. Be to, „Spiečiaus“ koordinatorė Jurgita puoselėja mūsų bendruomenę, kviečia į bendrus pietus, susitikimus ir visapusiškai palaiko. Man tai labai svarbu“, – kalba Gediminas.

Viskas vyksta pagal mentoriaus sudarytą planą

Gediminas „Spiečiuje“ prisijungė prie čia vykstančios verslo mentorystės programos. Ši programa – tai ilgiau nei pusmetį trunkantis nuoseklus verslo mentorių ir smulkiųjų verslininkų bendradarbiavimas sprendžiant jų verslo iššūkius.

„Kai esi smulkusis verslininkas – esi savo srities specialistas, todėl priimti patarimus iš kitų žmonių yra nelengva. Vis tik, supratau, jog savų žinių nebepakanka ir atėjo laikas išgirsti, ką galėtų patarti kiti, matantys mano verslą iš šalies“, – pasakoja Gediminas.

Gediminui verslo mentorystės programos metu padėjo mentorius Tomas Skaisgirys. Susipažinti ir aptarti Gedimino verslo klausimų mentorius iš Vilniaus atvyko į Plungę.

„Tomas – mentorius, išmanantis daugelį sričių. Mes puikiai su juo susibičiuliavome, iškart radome bendrą kalbą. Jis manyje pažadino jau gerokai primigusį norą tobulėti ir eiti pirmyn. Iš esmės, aš neturėjau didelių verslo problemų – negaliu skųstis nei apyvarta, nei klientų skaičiumi. Didžiausia mano problema buvo ilgas stovėjimas toje pačioje vietoje – seniai jaučiau, jog reikia plėstis, bet pats į tai daug dėmesio nekreipiau. Mentorius Tomas man greitai sudarė planą, kuriomis kryptimis aš turėčiau dirbti – kas pelninga, kas ne, kam reikia didelių išteklių, o kurias sritis galėčiau greitai paversti pelningomis. Vis dar dirbu pagal mentoriaus sudarytą planą ir viskas einasi taip, kaip jis suplanavo. Kol kas dar siekiu užsibrėžtų tikslų, galutinius rezultatus dar teks skaičiuoti. Bet jau dabar džiaugiuosi, jog atradau naują veiklos sritį – beveik įsigijau visą reikiamą įrangą ir galėsiu startuoti. Pradedu man visiškai naują veiklą – teiksiu automobilių kompiuterių remonto paslaugas. O ateities planuose turiu ir dar vieną idėją – išleisti savo vardo telefono aksesuarų, priedų liniją“, – kalba Gediminas.

Kaip didžiausią verslo mentorystės naudą Gediminas įvardina čia sutiktus bendraminčius, gautas žinias ir neįkainojamą mentoriaus indėlį.

„Mentoriaus padeda eiti tuo keliu, kurį pats jau yra praėjęs, todėl drauge su juo gali nuversti kalnus. Mentoriaus indėlis – neįkainojamas“ – neabejoja Gediminas.

Norintys papildyti „Spiečiaus“ bendruomenę, kviečiami prisijungti: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/narystes-anketa/
Norintys jau dabar konsultuotis su verslo mentoriais, tą gali padaryti prisijungę prie e. mentorystės platformos: https://mentoriai.inovacijuagentura.lt/