2023.12.07

Toma Duderienė: „Spiečius“ įkvėpė drąsos verslo pradžioje

Toma Duderienė, Rokiškio „Spiečiaus“ narė prie bendradarbystės centro prisijungė tikėdamasi rasti bendraminčių, su kuriais galėtų aptarti iššūkius, lydinčius kiekvieną pradedantį verslininką. Jos atveju - imantis tuo metu nišinės daržovių rauginimo srities buvo nelengva rasti su kuo pasitarti verslo klausimais. Čia Toma ne tik įsiliejo į verslią bendruomenę, tačiau įgavo ir daugiau drąsos bei žinių, kaip planuoti pirmuosius žingsnius versle.

  Toma, papasakok, kokia veikla užsiimi?

  Esu ūkininkė. 9 ąžuolų apsuptyje, esame įkūrę šeimos ūkį, kurį ir pavadinome „9 ūkis“. Čia iš savo užaugintų daržovių gaminame ir parduodame raugintus produktus: rauginti burokėliai, morkytės, baltieji ridikai, ropės. Rauginti nusprendėme tuomet, kai turėjome gausų nestandartinio dydžio ar netaisyklingų formų daržovių derlių ir sukome galvas, kaip panaudoti nestandartines daržoves. Rauginimas yra mūsų šeimos tradicija: namuose daržoves raugindavo vyro močiutė ir mano tėvai, išbandome ne vieną dešimtį metų puoselėjamus receptus.  

  Kas paskatino prisijungti prie „Spiečiaus“?

  Visų pirma pradėję rauginti daržoves supratome, kad tai nišinė veikla – Lietuvos daržovių augintojų asociacijoje tebuvo vos 4 nariai, kurie raugino daržoves, o parduotuvėse buvo galima rasti tik raugintų agurkų ir kopūstų. Imantis nišinio verslo buvo reikalinga galimybė pasitarti, mokytis, įgyti daugiau žinių apie verslą. Todėl ir prisijungiau prie  „Spiečiaus“ – narystė davė bendruomenę, naujas pažintis ir daug įvairių mokymų, paskaitų, galimybę draugauti su visos Lietuvos „Spiečiais“.

  Kokiomis „Spiečiaus“ paslaugomis pasinaudojai?

  Dalyvavau verslo mentorystės programoje.

  Kokias didžiausias naudas suteikė „Spiečius“? 

  Visų pirma – naujos pažintys visoje Lietuvoje. Ši verslininkų bendruomenė labai atvira ir geranoriška, nuolat vyksta patirties mainai – tame matau ypatingą vertę, nes mokymasis per kitų patirtį padeda augti tiek asmeniškai, tiek ir profesinėje srityje.

  Taip pat sulaukiau reikalingos pagalbos pradedant savo verslą. Dalyvavau mentorystės programoje, kur man paskirtas mentorius skyrė daug laiko, pasidalijo savo patirtimi ir žiniomis, padėjo geriau susiplanuoti pirmuosius verslo žingsnius. Su pagalba buvo kur kas drąsiau imtis verslo.