2022.11.22

„Un-normal“ įkūrėja Paulina Bražėnaitė: „Spiečius“ – vieta, kur idėjos ir lūkesčiai virsta strategija

Laisvai samdoma vertėja Paulina Bražėnaitė kartą leidusi sau pasvajoti apie verslą mados industrijoje, tvarios mados prekės ženklą „Un-normal“ pavertė realybe. Prie verslininkės idėjos įgyvendinimo prisidėjo ir „Spiečius“: Paulina vis praeidavo pro Utenoje veikiantį bendradarbystės centrą, kol užsukusi prisijungė prie bendruomenės, čia vykstančios verslo akseleravimo programos ir dabar džiaugiasi išsigryninusi verslo idėją, pasiruošusi planą ir susidėliojusi verslo procesus

Paulina, papasakok apie savo verslą. Kas yra „Un-normal“?

„Un-normal“ – tai tvarus ir etiškas mados prekės ženklas. Kiekvienas drabužis yra išskirtinis, ilgaamžis, turintis meninę istoriją. „Un-normal“ atskiri drabužiai kartu sudaro kolekciją, kitaip dar vadinamą capsule collection. Siekiu, kad mano drabužiai neštų aiškią žinutę – pasaulis yra priimtina vieta visiems, nepriklausomai nuo žmogaus lyties išraiškos.

Kaip kilo idėja sukurti savo drabužių kolekciją ir įkurti verslą?

Mada mane visuomet domino, tačiau kaip potencialų karjeros kelią šioje industrijoje pradėjau matyti tik prieš porą metų. Kuo daugiau domėjausi dabartine mada, tuo daugiau neigiamų padarinių ir efektų pastebėdavau – tarkim, greitoji mada ar greenwashing. Be to, nors mada yra skirta saviraiškai, man asmeniškai rasti drabužį, kuris atitiktų mano norus, kiekvieną kartą būdavo iššūkis. Taigi, pasekiau žymiuoju posakiu – sukurk tai, ko tau trūksta.

Idėją įkurti verslą turėjau savo hipotetiniuose ateities planuose, bet vieną dieną tiesiog leidau sau pagalvoti – kas tai per idėja, kaip ją įsivaizduoju ir supratau, kad, verslo konceptas turi vertės ir turiu jį vystyti. O dabar jau yra sukurta mados ženklo dizaino koncepcija bei pirmoji kolekcija. Neseniai mano drabužiai pasiekė prekybą! Juos galima rasti https://theunnormal.com/ tinklapyje.

Kodėl prisijungei prie „Spiečiaus“?

Prisijungti prie „Spiečiaus“ paskatino siekis gauti žinių apie verslo galimybes, verslo pradžią. Iš pradžių prisijungusi prie „Spiečiaus“ naudojausi darbo vieta, dalyvavau čia vykstančiuose renginiuose. O vėliau nusprendžiau dalyvauti ir verslo akseleravimo programoje. Jos metu susisteminau bagažą verslo vystymo žinių, o idėja įgavo nuoseklumo. Be to, užmezgiau naudingų verslo kontaktų! Ši programa yra puiki proga pasitikrinti savo verslo koncepciją – tą galima padaryti bendradarbiaujant su kitais programos dalyviais. Džiaugiuosi, jog programos metu išsigryninau verslo idėją, pasiruošiau planą ir susidėliojusi verslo procesus.

Apskritai, „Spiečius“ yra ta vieta, kur savo idėją ir lūkesčius gali paversti aiškia strategija, čia gali pasiruošti tolimesnių veiksmų planą. Rekomenduočiau ir kitiems prisijungti prie „Spiečiaus“ verslininkų bendruomenės!