2021.05.21

Užsidirbti nesiekianti verslininkė – pirmiausia nori save realizuoti

Prekės ženklo „Raminta VM” įkūrėja Raminta Vaišnorienė, nors kuria prabangius rankų darbo kašmyro drabužius, teigia, jog pelnas – nėra jos prioritetinis tikslas. Raminta pirmiausia kuria savo malonumui ir siekia klientams pristatyti išskirtinius drabužius. Vis tik menininkė pripažįsta, jog vystyti verslą yra kur kas sudėtingiau nei tikėjosi, todėl pasinaudojo galimybe pasisemti patirties iš patyrusių verslininkų ir dalyvavo „Verslios Lietuvos“ organizuotoje verslo mentorystės programoje, kuri vyko Klaipėdos „Spiečiuje“.

Raminta ne visuomet kūrė elegantiškus rankų darbo kašmyro vilnos drabužius. Nors megzti pradėjo dar vaikystėje, tikroji Ramintos sritis – molekulinė biologija. Prie savo didžiausio hobio – mezgimo – Raminta grįžo ir sparčiai verslą vystyti pradėjo išėjusi motinystės atostogų.

„Viskas prasidėjo nuo noro pailsėti – jaučiausi pavargusi, o mezgimas yra mano aistra. Radusi laiko savirealizacijai tiesiog įsitraukiau į verslą ir dabar negalėčiau sustoti“, – pasakoja Raminta.

Raminta savo veiklą pradėjo kurdama autentiškus šalikus, tačiau ilgainiui rinkai ėmė siūlyti įvairių modelių unikalius rankų darbo drabužius. Paklausta, iš kur semiasi idėjų, menininkė teigia, jog idėjos nuolat sukasi jos galvoje.

„Žinoma, visuomet seku mados tendencijas, stebiu mados pristatymus, bet mano tikslas – kurti bazinius drabužius, kurie būtų lengvai pritaikomi prie besikeičiančios mados. Geriausi mano darbai gimsta, kai viską darau savo rankomis. Kurdama neskubu, leidžiu sau klysti ir mėgaujuosi, kad galiu viską pabaigti ir išdėlioti taip, kaip įsivaizduoju pati. Taip pat visuomet siekiu aukščiausios kokybės, bendradarbiauju su prabangiausios vilnos gamintojais „Loro Piana” – negalėčiau klientui parduoti prastesnės kokybės kašmyro“, – pasakoja Raminta.

Nors Raminta savo hobį pavertė verslu, tačiau tikina, kad ir toliau mezga tik savo malonumui.

„Aš vis dar mezgu malonumui, o ne siekdama užsidirbti ir neįsivaizduoju, kaip galėtų būti kitaip. Nežinau ar mano tikslas kada nors bus užsidirbti pinigų. Viskas, kas susiję su siūlais, man yra meditacija“, – teigia Raminta.

Mezgimas ir drabužių kūrimas yra Ramintos arkliukas, tačiau kūrėja pripažįsta, jog vystyti drabužių verslą yra kur kas sunkiau, nei tikėjosi.

„Kai nuolat matai tik sėkmingus verslo pavyzdžius, atrodo, kad verslo kūrimas yra kur kas paprastesnis procesas. Kai supranti, kad tavo idėja įdomi tik artimiesiems, pasidaro be galo sunku“, – dalinasi patirtimi Raminta.

Raminta dalyvavo „Verslios Lietuvos“ organizuojamoje verslo mentorystės programoje, kurioje verslininkai gali neatlygintinai konsultuotis su patyrusiais verslo ekspertais.

Kūrėja pasakoja, jog susitikimai su jai paskirta mentore dėl pandemijos ribojimų vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai tik padėjo išlaikyti susitikimų struktūrą ir nenukrypti nuo tikslo.

„Kuriant verslą palūžti pirmaisiais metais yra lengva. Dėl to labai svarbus palaikymas. Mentorystės programa buvo tarsi žibalas, kuris vis įkuria jau atrodo gęstančią ugnelę. Mano mentorė Justina Runienė visuomet labai palaikė. Justina padėjo išsikelti tikslus ir nuosekliai laikytis plano, nenukrypti. Man, kaip menininkei, tai labai svarbu. Be jos priežiūros per šiuos kelis mėnesius jaučiu, kad vėl „plaukioju“ be aiškių užduočių ir augimo“, – teigia Raminta.

Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, kviečiami nealtygintinai konsultuotis su VšĮ „Versli Lietuva“ verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/