Inovacijų agentūra kviečia smulkių ir vidutinių verslų savininkus gilinti e. komercijos žinias: 4 miestuose vyks nemokamos dirbtuvės
E. komercija atveria plačias galimybes verslams, tačiau be tinkamų žinių net ir įdomiausi produktai gali likti...
2022.09.28
„Nebūk nuoga“ – tai mano kuriami drabužiai, skirti moterims, vyrams ir vaikams. Šią veiklą pradėjau prieš penkerius metus. Iš pradžių tai buvo hobis, bet labai norėjau jį išauginti į verslą. Siūti sugalvojau dar būdama motinystės atostogose – tuomet norėjau pasisiūti drabužius tiek vaikui, tiek sau. Iš pradžių, aš pirkdavau audinius, kurdavau ir kirpdavau, o mama, kuri buvo gerai susipažinusi su siuvimo amatu, pasiūdavo. Vėliau išmokau siūti pati. Nors po motinystės atostogų grįžau į savo ankstesnį darbą, bet siūti nesilioviau – pradėjau siūti savo draugėms, o vėliau sulaukdavau užsakymų ir iš nepažįstamų žmonių.
Verslumo gyslelę paveldėjau iš savo tėčio ir dar vaikystėje buvau tas vaikas, kuris mokėjo užsidirbti pinigų. Kai siuvimas pradėjo užimti vis didesnę dalį mano laiko, nusprendžiau atidaryti savo drabužių parduotuvę. Nors šeima šiam sprendimui ilgai nedavė pritarimo, kadangi turėjau stabilų darbą, o pradėti naują veiklą buvo rizikinga, bet pati nusprendžiau, kad turiu tai padaryti! Vidinis užsispyrimas ir svajonė daryti tai, kas patinka, stūmė į priekį. Taip 2016 m. metų pabaigoje mano svajonė virto realybe – Utenoje duris atvėrė „Nebūk nuoga“ parduotuvė, o po trijų su puse metų ir „Nebūk nuoga“ siuvykla, kurioje vyksta visa kūryba.
Pamenu, jog pirmieji veiklos metai buvo kupini nerimo: galvojau, ar tikrai pasiūsiu darbužius, kurie patiks klientams, ar klientai grįš. Bet jau per pirmuosius metus susibūrė nuolatinių klientų ratas, o dabartinis verslo etapas mane labai džiugina: turiu internetinę bei fizinę parduotuvę Utenoje, siuvyklą, prekiauju „Etsy“ platformoje, bendradarbiauju su kitais prekiautojais bei turiu daug ateities planų! Be to, anksčiau viską darydavau pati, o dabar turiu komandą be kurios tikrai tiek daug nepadaryčiau. Juk drabužis nėra tik audinys ir pasiuvimas: tai ilgas kūrybos procesas, testavimas, audinių paieška, sukirpimas, pasiuvimas, aprašymai, fotosesijos, darbas socialiniuose tinkluose ir e. parduotuvėje bei daug kitų smulkmenų.
Veiklai vystyti trūko žinių, todėl jų ieškojau visur – internete, skaičiau straipsnius, dalyvavau įvairiuose mokymuose, o taip pat įvairiais klausimais kreipdavausi į Utenos verslo informacijos centrą. Centro specialistai man pasiūlė tapti „Spiečiaus” nare bei prisijungti prie čia vykstančios verslo mentorystės programos.
„Spiečius“ man buvo metų atradimas! Gaila, kad kai kūriau verslą, Utenoje jo dar nebuvo – būtų buvę žymiai lengviau viską pradėti teisingai, o ne vėliau ieškoti, kur buvo padarytos klaidos.
„Spiečiuje“ dalyvauju mokymuose, čia susipažinau su daugybe verslininkų, dėstytojų – dalijamės sunkumais, su kuriais susiduriame, keičiamės mintimis. „Spiečius“ padeda atrasti laiko pabendrauti su kitais, o tai leidžia išgirsti kito verslininko – nepriklausomo „vertintojo“ – nuomonę, gauti vertingų patarimų ir įžvalgų. Tikiu, jog kiekvieni mokymai bei bendradarbiavimas atneša didžiulę naudą.
Pasidomėjusi verslo mentorystės programa, supratau, kad ji man gali padėti išsigryninti savo verslo kryptį, atsinaujinti verslo strategiją, padėti įmonei augti.
Po daugybės mokymų ir konsultacijų su savo mentoriumi Artūru Gimžausku, galiu pasakyti, kad pagaliau pavyko susidėliojau visus taškus ant „i“ ir dabar tikrai žinau, kad žengiu teisingu keliu! Vienas svarbiausių dalykų, ko pavykto pasiekti verslo mentorystės metu – tai išanalizuoti savo tikslinę auditoriją. Taip pat supratau, kad labai svarbu investuoti į save – tai suteikia daugiau pasitikėjimo tiek savimi, tiek savo verslu.
Mentorystė – labai didelė pagalba tiek pradedančiajam verslininkui, tiek jau turinčiam patirties, bet ieškančiam atsakymų į įvarius klausimus bei norinčiam išspręsti verslo problemas.