2023.02.22

Verslo mentorystės programos metu apyvartą užaugino keturis kartus

Nors cukrainės „Jūra ir sausainiai” įkūrėją Kristiną Jablonskienę konditerija lydėjo visą gyvenimą, tačiau ilgus metus ji dirbo samdomą darbą personalo valdymo srityje. Karantino metu baigusi konditerijos kursus, Kristina nusprendė įregistruoti individualią veiklą ir pradėti savo verslą. Siekdama sustiprinti verslo kūrimo žinias, pradedančioji verslininkė prisijungė prie Šiaulių „Spiečiuje” vykusios verslo mentorystės programos ir jau džiaugiasi pasiektais rezultatais: sukūrė ir įregistravo savo prekės ženklą, suformavo asortimentą bei sudarė prekių kainodarą, o apyvarta programos metu paaugo net keturis kartus!

Kristina Jablonskienė pasakoja, kad maisto, o ypatingai desertų, gaminimas visuomet buvo neatsiejama jos gyvenimo dalis – tėtis buvo jūreivis-virėjas, o drauge su mama ir močiute gamindavo skaniausius „Napoleono” tortus bei kitus desertus. Vis tik, Kristinos gyvenime konditerija ilgą laiką buvo antrame plane – baigusi verslo administravimo studijas, ji dirbo samdomą darbą personalo valdymo srityje laivų remonto ir prekybos įmonėse. Konditeriją Kristina iš naujo atrado tik karantino metu.

„Dalyvaujant konditerijos mokymuose grįžo noras gaminti! Nusprendžiau įregistruoti individualią veiklą, nors tuomet apie verslą žinojau tik tiek, kiek teoriškai mokiausi studijų laikais. Vis tik, turėjau didžiulį norą gaminti bei šeimos palaikymą: vyras tapo mano dešiniąja ranka perkant produktus, sūnūs padėdavo pristatyti pirmuosius užsakymus, o su dukra kartu atlikome daugybę kulinarinių eksperimentų. Transformavau savo vaikystėje gamintus receptus, sukūriau naujų bei susipažinau su madingų prancūziškų tortų bei kitų desertų receptais”, – taip savo veiklos pradžią prisimena Kristina.

Nedvejodama prisijungė prie verslo mentorystės programos

Kristina, sužinojusi apie Šiaulių mieste veikiantį bendradarbystės centrą „Spiečius”, iškart prisijungė prie čia vykstančios verslo mentorystės programos.

„Jaučiau, kad labai trūksta verslo vystymo žinių ir supratau, jog verslui kurti vien noro gaminti nepakaks. Verslo mentorystės programoje susipažinau su savo mentore Jūrate Kasperavičiene, „Laurema” įkūrėja. Ji – absoliučiai „kosminė” moteris: padėjo, patarė, pabarė, kada reikėjo, davė be galo daug naudingų patarimų pačiose įvairiausiose srityje – nuo konditerijos, naujų receptų iki veiklos pavadinimo, pardavimų, kainodaros, verslo augimo ir planavimo veiklų. Jūratė taip pat supažindino mane su dizainere, kuri padėjo sukurti savo prekės ženklą. Visos programos metu jaučiau didelį mentorės palaikymą, o kas svarbiausia – Jūratė visada skatino eiti savo keliu, daryti tai, kas priimtina man pačiai. Net ir pasibaigus mentorystės programai jaučiu jos palaikymą ir esu beprotiškai dėkinga už šią patirtį bei draugystę! Žinau, jog jei būčiau išpildžiusi visus mentorės Jūratės patarimus, būčiau pasiekusi dar daugiau, tačiau dalį idėjų planuoju įgyvendinti ateityje,” – pasakoja mentorystės dalyvė Kristina.

Bendradarbystės centruose „Spiečius” kasmet vyksta 8-9 mėnesių verslo mentorystės programa, kurios metu augti siekiantys smulkieji verslininkai drauge su mentoriais siekia savo užsibrėžtų  verslo tikslų. Nors verslo mentorystės programos trukmė tik keli mėnesiai, Kristinos drauge su mentore pasiektų rezultatų sąrašas ilgas, o tolimesnės veiklos taip pat ambicingos.

„Programos metu gimė mano cukrainės „Jūra ir sausainiai“ pavadinimas – jį padėjo sugalvoti „Spiečiaus“ kolegė Rima Kasnauskytė, su kuria drauge dalyvavome verslo mentorystės programoje. Taip pat įregistravau savo prekės ženklą, suformavau aiškų asortimentą, apskaičiavau prekių savikainą bei sudėliojau kainodarą. Džiaugiuosi, jog pradėjau bendradarbiavimą su kavinėmis bei pasirašiau sutartis su didmeninės prekybos atstovais dėl produktų tiekimo. Smarkiai išaugo ir klientų bei užsakymų šventėms skaičius, o apyvarta paaugo net 4 kartus! Ateityje planuoju toliau mokytis ir tobulėti, kurti naujus skonių derinius, tęsti ir plėsti bendradarbiavimo galimybes su kavinėmis, švenčių studijomis, tęsti individualių užsakymų darbus. Taip pat planuoju įsirengti patalpas, kuriose veiks desertų edukacinė-kūrybinė studija,” – pasakoja „Jūra ir sausainiai“ įkūrėja.

Kristinos nuomone, verslo mentorystės programa padeda greičiau pasiekti trokštamus verslo rezultatus, suteikia aiškumo ir konkretumo savo veiklai vystyti.

„Prieš mentorystės programą buvo tiesiog padrikos mintys, o programos metu atsirado logiška žingsnių seka – tada ir rezultatai pasiekiami greičiau. Taip pat labai padeda visi „Spiečiuje“ organizuojami mokymai ir renginiai, o didžiausia stiprybė yra pati „Spiečiaus“ bendruomenė – nariai draugiškai bendrauja, bendradarbiauja, labai palaiko, pataria, net nuramina ir padrąsina vienas kitą, kai reikia. Esu be galo dėkinga už visą pagalbą Šiaulių „Spiečiaus“ koordinatorei Egidijai Žiedaitei. Labai rekomenduoju visiems atverti „Spiečiaus“ duris ir dalyvauti verslo mentorystės programoje”, – neabejoja Kristina.

Šiuo metu vyksta registracija į verslo mentorystės programą! Nepraleiskite progos – registruokitės ir dalyvaukite: https://bit.ly/mentorystesregistracija

Daugiau informacijos apie verslo mentorystės programą čia: https://mentoriai.inovacijuagentura.lt/mentoryste-spieciuose/

Jei siekiame savo verslo augimo, tapkite „Spiečiaus“ nariu ir naudokitės pilnu bedradarystės centrų paslaugų paketu visiškai nemokamai: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/narystes-anketa/