2023.03.30

Verslo mentorystės programos metu padvigubino el. parduotuvės pardavimų apimtis

Kadaise siūti nemėgusi Aurika Matavičiūtė, motinystės atostogų metu nusprendė susirasti papildomos veiklos – įgijo siuvėjos profesiją ir galiausiai įkūrė savo verslą „Stiliaus detalė“. Neplanuotai pamilusi siuvimą, Aurika jau beveik penkerius metus savo siūtais drabužėliais puošia vaikus ir niekada nesiliauja tobulėti bei eiti į priekį. Taip verslininkė papildė Plungės bendradarbystės centro „Spiečius“ bendruomenę, nė nedvejodama prisijungė prie čia vykstančių mokymų ir džiaugiasi – verslo mentorystės programos metu padvigubino savo el. parduotuvės pardavimų apimtis!

„Anksčiau nemėgau siuvimo – net sagos nenorėdavau pati įsiūti, todėl niekada nei svarsčiau, nei svajojau įkurti tokį verslą, kokį turiu. Vis tik, besilaukdama antros atžalos, supratau, jog turiu kažko imtis, reikia veiklos ir visai netikėtai nusprendžiau išmokti siūti. Galvojau – vaikščiosim su dukromis vienodai apsirengusios ir gal pamilsiu siuvimo amatą. Tuo metu Plungės profesinėje mokykloje kaip tik buvo renkama siuvėjų grupė – prisijungiau ir baigiantis nėštumo laikotarpiui, baigiau  ir mokslus! Vėliau pradėjau siūti draugėms, kol šis pomėgis tapo verslu”, – taip savo verslo kelionės pradžią prisimena „Stiliaus detalė“ įkūrėja Aurika Matavičiūtė.

Šiuo metu verslininkė Aurika Plungėje vysto fizinę „Stiliaus detalė“ parduotuvę, stato nuosavą siuvyklą-medžiagų sandėlį, taip pat prekiauja elektroninėje parduotuvėje bei mugėse, turguose. Aurika, prieš įkurdama rankų darbo drabužių vaikams verslą, turėjo kitą – proginių suknelių nuomos ir drabužių parduotuvę, tačiau pajutusi, jog trūksta kūrybos, suprato, kad ši veikla ne jai. Verslininkė taip pat pripažįsta, kad tuomet buvo jauna ir trūko patirties. Nors dabartinį verslą Aurika vysto jau beveik penkerius metus, pripažįsta, jog viskas dar prieš akis: „Dabar yra įsibėgėjimo etapas, kai neskaičiuojant laiko tikslingai siekiu užsibrėžtų tikslų.”

Nedvejodama prisijungė prie „Spiečiaus“

Prieš pora metų Plungėje Inovacijų agentūra atidarė smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams augti skirtą bendradarbystės centrą „Spiečius“, kurį koordinuoja Plungės rajono savivaldybė. Prie centro prisijungę verslininkai vienerius metus gali visiškai nemokamai naudotis gausiu verslui skirtų paslaugų paketu.

„Esu žingeidi ir manau, jog svarbu nuolat mokytis ir semtis žinių, o „Spiečius“ labai naudingas mums, smulkiesiems verslininkams, amatininkams, bandantiems kurti savo verslus, realizuoti idėjas. „Spiečiuje“ nesijauti vienas: pasikalbi su kitais nariais ir supranti, kad visų problemos tos pačios – tik vieni jas jau praėjo, o kiti dar tik ieško patarimų ir sprendimų. Čia dalinamės tiek džiaugsmais, tiek problemomis. Taip pat labai padeda Plungės „Spiečiaus“ koordinatorė Jurgita Niunevė  – mus skatina, giria, o kai reikia, pamoko. Ji lyg mentorė, kuri visada šalia mūsų visų. Būtent Jurgita pakvietė dalyvauti „Spiečiuje“ vykusioje verslo mentorystės programoje – nedvejodama sutikau, o vėliau prisijungiau ir prie verslo akceleravimo programos“,  – pasakoja Aurika.

Mentorius gali įvertinti verslą iš šalies

Visuose bendradarbystės centruose „Spiečius“, kurie veikia trylikoje Lietuvos miestų, kasmet vyksta įvairios mokymų programos. Vieną jų – ilgiau nei pusmetį trunkanti verslo mentorystės programa, kurios metu verslininkai, įvairių sričių specialistai neatlygintinai padeda regionų smulkiesiems, pradedantiesiems verslininkams įveikti savo iššūkius, siekti ambicingų tikslų.

„Mano mentorė buvo Viktorija Čeplikė, ją man parinko „Spiečiaus“ koordinatorė Jurgita – ji mane puikiai pažįsta ir žinojo, ko mano verslui reikia. Su mentore buvo labai lengva dirbti, ji – įkvepiantis pavyzdys. Mentorė man patarė sumažinti darbo mugėse krūvį ir koncentruotis ties el. parduotuvės pardavimais, drauge dirbome el. parduotuvės reklamos klausimais. Džiaugiuosi, jog tai pavyko įgyvendinti – programos metu el. parduotuvės pardavimų apimtys padvigubėjo, todėl ir dabar koncentruojuosi ties šia sritimi. Apskritai, mentorė visos programos metu visapusiškai palaikė – kartu rimtai spręsdavome problemas, džiaugdavomės pasiekimais, o reikalui esant galėjau ir paverkti jai ant peties.

„Stiliaus detalė“ įkūrėja neabejoja verslo mentorystės programos nauda.

„Mentorius gali šališkai įvertinti tavo verslą ir padėti, kai esi užstrigęs toje pačioje vietoje. Kai reikia, mentorius pristabdo, padeda sudėlioti visus taškus ant „i“, padrąsina padaryti tai, ko galbūt net neįsivaizdavai, kad gali padaryti. Aš manau, jog būtina pasinaudoti mentorystės galimybė. Ir nors jau greitai ateis mano narystės „Spiečiuje“ pabaiga, tikiuosi, kad dabar pati galėsiu suteikti naudingų patarimų naujiems spietiečiams“, – kalba Aurika.

Verslo mentorystės programos metu smulkiuosius verslininkus konsultuojantys mentoriai padeda rasti naujų būdų verslui augti, nukreipia teisinga kryptimi, padeda išsigryninti verslo tikslus ir išvengti klaidų.

„Aurika aktyvi, žingeidi, drąsi ir itin veikli moteris – ko gero, kitokie gamybos verslams vadovauti ir negalėtų. Gamyba, pardavimai – itin greitos reakcijos ir ištvermės reikalaujantys procesai, juos suvaldyti gali ne kiekvienas. Smagu, kai būnama mentore galiu prisiliesti visų procesų, pasidalinti savo sukaupta patirtimi, žiniomis, kaip pačiai anksčiau pavyko išspręsti tam tikras problemas, ką dabar daryčiau kitaip. Verslininkams dažnai kyla tokios problemos, kurias kažkada anksčiau pats esi išsprendęs. Gera matyti augančius verslus, prie kurių sėkmės gali prisidėti ir tu,“ – taip apie mentorystės procesą atsiliepia mentorė, verslininkė, lektorė ir prekinio ženklo textileoutlet.lt ambasadorė Viktorija Čeplikė.

Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, gali visiškai nemokamai jiems patogiu metu ir tempu konsultuotis su Inovacijų agentūros verslo mentorių tinklo nariais: https://mentoriai.inovacijuagentura.lt/e-mentoriai/

Užsiregistravus į platformą galima susisiekti su įvairių sričių mentoriais ir konsultuotis savo verslui aktualiais klausimais.