2023.02.01

Verslo mentorystės programos metu sukūrė savo produktų liniją

Kūrėja Inesa Remeikaitė, ieškodama mylimos veiklos bei norėdama dirbti sau, ryžosi įgyvendinti ilgai brandintą idėją – atidarė kūrybinę erdvę „Raganės šokis“ ir pradėjo kurti natūralias kosmetikos bei kūno priežiūros priemones bei organizuoti įvairias kūrybines dirbtuves. Stokodama žinių, kaip veiklą paversti realiu pragyvenimo šaltiniu, Inesa prisijungė prie Šiaulių „Spiečiuje“ vykusios Inovacijų agentūros verslo mentorystės programos. Drauge su mentoriaus pagalba, Inesa programos metu sukūrė bendrą kosmetikos produktų liniją su didžiausia Lietuvoje natūralios kosmetikos ir aromaterapinių produktų laboratorija „Kvapų namai”.

Papasakokite apie savo verslą – apie ką yra „Raganės šokis“?

„Raganės šokis“ – tai miškų ir pievų įkvėpta kūrybinė erdvė. Kuriu natūralius botaninius kvepalus, žolines arbatas, priemones kūno priežiūrai, aliejus. Taip pat vedu įvairias natūralių priemonių gamybos dirbtuves, meditacijas, ritualus, ceremonijas. Mano tikslas – padėti žmogui suartėti su gamta. Verslą vystau jau šiek tiek ilgiau nei metus ir džiaugiuosi, jog ši veikla mane įkvepia taip, kaip niekas kitas anksčiau.

Kaip ryžotės pradėti savo verslą?

Prieš pradėdama savo verslą daug keliavau, taip pat dirbau įvairaus spektro darbus, tačiau jie nesuteikdavo pasitenkinimo jausmo – o man tai labai svarbu. Tikiu, jog žmogus turi mylėti savo veiklą ir daryti tik tai, kas atliepia tuometines jo vertybes – visa tai tiesiogiai veikia gyvenimo kokybę. Be to, visuomet turėjau idėjų, svajonių ir pabodo dirbi kitiems. Galiausiai nusprendžiau, jog metas konvertuoti savo idėjas ir norus į konkrečius tikslus – taip ir gimė „Raganės šokis“.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie verslo mentorystės programos?

Iš prigimties esu kūrėja, ne verslininkė, todėl trūko žinių, kaip savo puoselėjamą svajonę būtų galima paversti į realų pragyvenimo šaltinį. Taigi, nusprendžiau pasinaudoti mentorystės programa, kurioje sutikau savo mentorių Giedrių Morkūną.

Kadangi gyvename skirtinguose miestuose, su mentoriumi bendravau nuotoliniu būdu, kartais susitikdavome ir gyvai. Gaudavau iš mentoriaus įžvalgų ir naudingų užduočių, kurias per tam tikrą laiką stengdavausi įgyvendinti ir pristatydavau per progreso sesijas.

Kokiais klausimais mentorius padėjo?

Bendravimas su mentoriumi buvo labai įvairiapusiškas ir įdomus. Jaučiausi turinti žmogų, kuris yra ir mano mokytojas, ir geras draugas. Žinojau, kad galiu į mentorių kreiptis sunkiomis akimirkos – tai itin motyvavo judėti į priekį.

Užduotys, kurias gaudavau iš mentoriaus, padėjo susikurti savo verslo modelį, geriau suprasti tikslinę auditoriją, taip pat išmokau atlikti rinkos analizę, kurti pasiūlymus bendriems projektams su kitais verslais. Apskritai, ši mentorystės programa man padėjo suvokti bendradarbiavimo su kitais galią: prieš mentorystės programą viską dariau viena, savarankiškai, o dabar galiu drąsiai teigti, jog darbas teisingoje kompanijoje yra kur kas naudingesnis – augina ne tik verslą, bet ir asmenines savybes.

Koks didžiausias mentorystės programos rezultatas?

Didžiausias mentorystės programos pasiekimas – sukurta produktų linija drauge su didžiausia Lietuvoje natūralios kosmetikos ir aromaterapinių produktų laboratorija „Kvapų namai”!

Kodėl verslininkai turėtų konsultuotis su mentoriais?

Galiu drąsiai rekomenduoti verslo mentorystės programą visiems pradedantiems verslininkams, o ypatingai kūrėjams, kurie turi gerą verslo idėją, bet „stringa“ ją įgyvendindami. Mentorystės programa ir mentoriai įgalina bandyti, daryti, svajoti ir tas svajones gyvendinti.

Kokie tolimesni jūsų veiklos planai?

Augti! Tikiu, jog pirmoji bendra su „Kvapų namais” sukurta produktų linija yra tik draugystės pradžia ir plėsime produktų asortimentą. Be to, jau svarstau ir apie užsienio rinkas.

Šiais metais taip pat noriu skirti daugiau dėmesio tiesioginiam darbui su žmonėmis – vesdama aromaterapines dirbtuves, meditacijas ir kitas praktikas, padedančias žmogui suartėti su gamta, jaučiuosi būdama savo vietoje, todėl jau vasario mėnesį Šiauliuose organizuosiu dvi kūrybines dirbtuves – masažinio aliejaus ir natūralių kvepalų dirbtuves!

Šiuo metu vyksta registracija į verslo mentorystės programą! Nepraleiskite progos – registruokitės ir dalyvaukite: https://bit.ly/mentorystesregistracija