2021.08.23

Verslo sėkmę rado naršydama internete

Verslo idėja gali užklupti bet kur ir bet kada. Vieniems ji ateina greitai, kitiems tenka truputį luktelti, tačiau svarbu nenuleisti rankų. Taip atsitiko ir Jolantai Chleviciekei, lektorei, renginių vedėjai, socialinių projektų iniciatorei bei internetinio tinklapio www.TurtingaMoteris.lt savininkei. Ilgai viduje kirbėjęs noras ieškoti savirealizacijos ir nuosavo verslo galimybių, išsipildė benaršant internete. Tad kalbiname ją, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip sekasi šiandien.

Verslo idėja gali užklupti bet kur ir bet kada. Vieniems ji ateina greitai, kitiems tenka truputį luktelti, tačiau svarbu nenuleisti rankų. Taip atsitiko ir Jolantai Chleviciekei, lektorei, renginių vedėjai, socialinių projektų iniciatorei bei internetinio tinklapio www.TurtingaMoteris.lt savininkei. Ilgai viduje kirbėjęs noras ieškoti savirealizacijos ir nuosavo verslo galimybių, išsipildė benaršant internete. Tad kalbiname ją, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip sekasi šiandien.

Kas įkvėpė pradėti nuosavą verslą?

Ko gero dešimtmetį mane persekiojo idėja, kad turiu dirbti sau, įprasminti savo gebėjimą padėti kitiems suprasti save, motyvuoti siekti užsibrėžtų tikslų. Paieškos užtruko ilgai – daug skaičiau, nuolat stebėjau parduodamus verslus, kūriau grandiozinius planus, ieškojau būdo gauti pradinį kapitalą. Vieną dieną naršydama aptikau skelbimą, kuriame buvo parduodama įmonė su internetiniu tinklapiu. Įmonė manęs nedomino, tačiau vos įėjusi į internetinį tinklapį iš karto supratau, kad šis, jau kurį laiką parduodamas internetinis projektas, yra mano svajonės išsipildymas. Tačiau iš karto galvoje pradėjo suktis klausimai –  ar bus galimybė įsigyti tik internetinį tinklapį, ar užteks lėšų, gal geriau ir pigiau pačiai kažką panašaus sukurti? Teko labai greitai imtis veiksmų, rinkti informaciją, nes bijojau, kad kas nenugriebtų iš panosės. Entuziazmas veikti nugalėjo rizikos baimę, prasidėjo „įdukrinimo“ procesas, o  po to sekė praktika. Mano noras vystyti šį projektą buvo didesnis už artimųjų bandymus atkalbėti valstybės tarnautojos darbo neiškeisti į neaiškų internetinį projektą.

Kur sėmėtės žinių savo projekto įgyvendinimui?

Menką verslumo, pardavimų išmanymą pirmaisiais metais ugdžiau savarankiškai, kasdien ieškodama nemokamų informacinių resursų, straipsnių, video seminarų internete, daug skaičiau www.verslilietuva.lt bei www.bznstart.lt portalus. Mokiausi iš kiekvienos situacijos, suformavau naujus įpročius, ieškojau būdų, kaip susipažinti su reikiamais žmonėmis, bendradarbiauti, keistis patirtimi ir imtis drąsesnių projektų.

Drąsos imtis šio projekto nepritrūko, tačiau kaip sekėsi veiklos pradžioje?

Pirmieji 2 metai išties buvo sudėtingi. Kai kurios idėjos nebuvo įgyvendintos – trūko ir laiko, ir žinių, ir drąsos, tačiau nenuleisdama rankų, ieškojau moterų auditorijai tinkamų saviugdos bei asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui aktualių temų, tinkamiausio formato bei naudingų produktų. Daug praktinių žinių gavau „Versli Lietuva“ tęstiniame projekte „Išmani Moteris“ ir jame sutikau pirmąsias bendramintes, su jomis subūrėme neformalų klubą. Kasmėnesiniuose susitikimuose drąsinome viena kitą imtis savo svajonių veiklos. Drąsindama pradedančias moteris, drąsėjau ir pati.

Žinome, jog šiandien švytite, esate laiminga tuo, ką darote ir sėkmingai vystote savo veiklą. Kas Jus pastūmėjo link sėkmės?

Dideliu atspirties tašku tapo Šiauliuose įsikūręs bendradarbystės centras „Spiečius“. Apie tokio centro atidarymą išgirdau „Versli Lietuva“ organizuotuose e-komercijos mokymuose. Pirmojo susitikimo metu su atstove Diana aptarėme mano veiklos iššūkius. Darbas iš namų turi ir pliusų, ir minusų. Dirbant namuose labai trūko komandos ir palaikymo, tad tapau „Spiečiaus“ bendruomenės nare. Čia gavau ne tik komandą ir didžiulį palaikymą, bet ir atsakymus į iškylančius klausimus. Bendruomenės nariai noriai dalinosi savo patirtimi – „Spiečiuje“ bet koks veiklos akligatvis akimirksniu virsdavo sprendimais ir galimybėmis, nes čia tikrai cirkuliuoja verslumo ir sėkmės sinergija, nuolatos mokomės vieni iš kitų.

Taip pat daug davė dalyvavimas mentorystės sesijoje. Gavau daug naudingos informacijos,  konsultacijų. Namų darbai, terminai ir kolegų augimas davė didžiulį impulsą tobulėti. Reguliarūs, aktualūs mokymai, bendruomenės susitikimai motyvavo ir įkvėpė, galimybė operatyviai gauti atsakymus į iškylančius klausimu bei bendruomenės palaikymas prisidėjo prie to, jog 2017 metus baigiau su naujais sėkmingais projektais. Šiuo metu vienas jų – Verslių Moterų Rytmečiai, kurie vyksta ne tik Šiauliuose, bet ir Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje.

Ko norėtumėte palinkėti asmenims, kurie taip pat galvoja apie nuosavą verslą, bet nedrįsta žengti pirmojo žingsnio?

Jei turite idėją, drąsiai susisiekite su „Versli Lietuva“ atstovais, ieškokite mentoriaus ir imkite veikti. Sėkmės jums negarantuoju, bet patirtis – nereali. Net ir nepavykus iš pirmo karto, turėsite tvirtą pagrindą, ant kurio galėsite vystyti kitą projektą ar idėją. Ieškokite bendraminčių, su kuriais galite kalbėtis rūpimais verslo klausimais. Kai klausydamasis kito galvoji, kuo galėtum jam būti naudingas, garantuotai sulauksi tinkamų aplinkybių, žmonių, kapitalo, taip reikalingo vystyti savo veiklai. Visko mes patys negalime žinoti, bet jei randame žmones, kurie žino, klaidų išvengti lengviau. Jei pats esi tikras dėl savo produkto ir esi prisiekęs fanas, jei esi pasirengęs bendradarbiauti – klientai tai jaučia ir įvertina. Lengviausiai, be jokių pastangų parduodu nepardavinėdama tuos produktus, kuriuos pati naudoju ir vertinu, kuriais džiaugiuosi socialiniuose tinkluose suburtoje bendruomenėje bei asmeniniais kanalais. Šiais metais planuoju labiau plėsti partnerių tinklą ir rasti naujų bendradarbiavimo formų ir formatų.

Kviečiame ir Jus apsilankyti Šiaulių ar Alytaus Spiečiuose ir išdrįsti padėti savo verslą jau šiandien!