2023.08.24

Lietuvos regionuose verslus stiprins Inovacijų agentūros verslo akceleravimo programa

Inovacijų agentūra kviečia regionų verslininkus, siekiančius spartesnio savo verslo augimo, dalyvauti jau trečiąjį kartą vyksiančioje verslo akceleravimo programoje. Programa, kuri skirta tobulinti tiek teorines verslo kūrimo ir plėtros žinias, tiek išbandyti praktinius verslo valdymo įrankius, vyks 13-oje miestų veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“.

„Norime, kad Lietuvos miestuose ir miesteliuose daugiau žmonių kurtų verslą. Todėl per pastaruosius kelerius metus šios programos kūrimui ir įgyvendinimui skyrėme per 400 tūkst. eurų, šimtus valandų skyrė ir ekspertai, konsultuodami pradedančiuosius verslininkus. Ši programa jau padėjo 358 verslams, todėl tai yra reikšminga investicija į jaunų ir progresyvių regionų verslų augimą“, – kalba ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Verslo akceleravimo programos mokymai apims 5 verslui svarbiausias temas: nuo verslo aplinkos ir konkurentų analizės iki pardavimų auginimo ir verslo finansų planavimo. Dalyviai taip pat bus konsultuojami tiek grupėse, tiek individualiai – tai suteiks galimybę giliau įsitraukti į mokomąsias temas ir gauti konkrečius patarimus bei rekomendacijas. Programos metu didelis dėmesys bus skiriamas tinklaveikai ir naujų verslo pažinčių mezgimui.

„Regionų verslininkams siūlome ne tik mokytis, išsigryninti verslo vertės pasiūlymą bei susiplanuoti verslo vystymo etapus, bet ir plėsti savo verslo partnerių ratą. Didžioji dalis ankstesnių metų dalyvių teigė, jog programos metu jie užmezgė ne vieną kontaktą, peraugusį į reikšmingą verslo partnerystę. Be to, šią programą finalizuos kontaktiniai renginiai, kurių metu verslininkai pristatys savo veiklą ir programos metu pasiektus rezultatus, galės susipažinti su kitų miestų programos dalyviais bei gauti grįžtamąjį ryšį iš ekspertų. Taikliausiai akceleravimo programos vertę nurodo programos dalyvių įvertinimas – net 97 proc. praėjusių metų dalyvių rekomenduotų programą kitiems verslininkams“, – kalba Patricija Reut, Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė.

Per dvejus metus programoje jau dalyvavo per 350 regionų verslininkų, o šiemet, tikimasi pritraukti dar 130 naujų dalyvių – aktyvių smulkaus ir vidutinio verslo atstovų, siekiančių savo verslo progreso.

Ne tik žinios, bet ir pasitikėjimas savimi  

Ankstesnių metų dalyviai nurodė, jog programos metu parengė arba atnaujino savo verslo modelį, išsigrynino tikslinę auditoriją, užmezgė naujas partnerystes  bei pasisėmė naujų idėjų.

Verslo akceleravimo programoje dalyvavęs architektas, „Nytt architects“ vadovas Ignas Lesauskas neabejoja, kad ši programa yra puiki galimybė pasisemti žinių bei vertingos patirties iš savo srities profesionalų.

„Programos metu gavau daug naudingos informacijos – nuo internetinio puslapio kūrimo, marketingo klausimų iki verslo strategijos parengimo. Daug dirbome tobulindami savo įvaizdį, išsigryninome klientų segmentus, nusistatėme prioritetus, sprendėme teisinius klausimus. Patiko ne tik tobulėti pačiam, bet ir galimybė pasidalinti savo žiniomis su kitais dalyviais – susipažinau su veikliais žmonėmis, su kuriais iki šiol bendrauju įvairiais verslo klausimais“,  – pasakoja I. Lesauskas.

Ignas teigia, kad programos metu pavyko ne tik pasisemti žinių bet ir įgyti pasitikėjimo savimi, kurio ypač trūksta verslo pradžioje.

„Dažnas savo verslą pradeda nuo to, ką moka geriausiai, bet sėkmingam verslo vystymui vien profesinių žinių nepakanka. Aš esu architektas ir kai nusprendžiau pradėti savo verslą, nieko nežinojau apie jo vystymą. Nuo pat verslo pradžios norėjau mokytis, ieškojau galimybių, svajojau apie mentorius, kurie galėtų padrąsinti veikti, todėl nedvejodamas prisijungiau prie programos. Ši programa ne tik suteikė daug naudingų žinių, padėjo rasti įrankius verslo problemoms spręsti, bet taip pat įkvėpė pasitikėjimo. Programą rekomenduočiau kiekvienam pradedančiam verslininkui“, – neabejoja „Nytt architects“ vadovas.

Trūko žinių verslo tikslams pasiekti  

Kita verslo akceleravimo programos dalyvė „Dora Cocker“ direktorė Goda Gedvilienė teigia, jog ši programa yra atspirties taškas kiekvienam pradedančiajam verslininkui.

„Aš turėjau tikslą – auginti savo prekinį ženklą „Dora Cocker“, bet tam trūko žinių. Akceleravimo programos metu gavau progą savo verslą išnarstyti po kaulelį – kai sudėliojau savo verslo modelio drobę (angl. Business Model Canvas), tuomet man paaiškėjo, kas yra mano tikslinis klientas, kur galiu jį rasti, kokią informaciją jam turėčiau komunikuoti. Džiaugiuosi, jog programos metu pavyko išsikelti ir suformuluoti finansinį tikslą, apgalvoti kelius, kaip jį pasiekti. Programos lektoriai negailėjo patarimų, dalinosi naudingais kontaktais, daug naudingų įžvalgų bei idėjų gavau iš kitų programos dalyvių. Susibūrė verslininkų bendruomenė, su kuria iki šiol palaikau ryšius. Labai rekomenduoju šią programą kiekvienam pradedančiam verslininkui – tai atspirties taškas ir galimybė siekti savo išsikeltų verslo tikslų,“ –  teigia verslininkė G. Gedvilienė.

Verslo akceleravimo programa vyks gyvai 13-oje bendradarbystės centrų „Spiečius“: Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine.

Registracija į programą vyksta iki rugsėjo 11 d. Plačiau apie programą čia: https://bit.ly/VersloAkceleratorius_Spieciuje