2022.10.06

Verslo idėją sufleravo augintinis, o verslą toliau augina „Spiečiuje“

Diplomuotai kineziterapeutei Erikai Jucienei verslo idėją pakišo jos augintinis šuo Marlis. Erika prieš kelis metus atidarė ir sėkmingai vadovauja Plungėje esančios gyvūnų kirpyklos ir augintinių prekių parduotuvės „Marlis“ veikloms. Kai praėjusiais metais Plungėje savo duris atvėrė bendradarbystės centras „Spiečius“ – Erika nedvejodama nusprendė papildyti jo narių sąrašą. Čia gilino savo verslo žinias verslo akseleravimo programoje, renginiuose, o dabar – drauge su patyrusiais mentoriais toliau vysto savo idėjas verslo mentorsytės programoje.

Dar būdama mokykloje, Erika suprato, jog dirbti su gyvūnais jai ir patinka, ir sekasi, bet savo ateities su tuo nesiejo – baigė kineziterapijos studijas ir netgi kurį laiką dirbo pagal specialybę.

„Būdama 17 metų ieškojau darbo vasaros sezonui – tuomet įsidarbinau šunų veislyne, kuriame sutikau savo geriausią draugą Marlį ir mes tapome neišskiriami. Vėliau turėjau išvykti mokytis – pasirinkau kineziterapijos studijas, o jas baigusi dar kurį laiką dirbau ligoninėje. Kai netikėtai gavau pasiūlymą padirbėti veislyne – iškart sutikau. Būtent ten ir radau savo pirmuosius naujos veiklos klientus – kai aplinkiniai sužinojo, kad savo Marlį kerpu pati, pradėjo prašyti, kad pasirūpinčiau ir jų šuneliais. Taigi, laisvomis dienomis dirbau kirpėja, kol galiausiai jokio kito darbo nebereikėjo – galėjau lengvai save išsilaikyti vien kirpdama šunis“, – kalba Erika. 

Taip Erika pradėjo savo verslą – Plungėje atidarė naminių gyvūnų kirpyklą „Marlis“, o vėliau pradėjo prekiauti ir gyvūnų prekėmis. Nors savo verslą pradėjo jauna ir neturėdama patirties, Erika pasakoja, jog nuosavo verslo idėja jos visai nebaugino.

„Pradedant verslą nebuvo jokių dvejonių ar didelių baimių – buvau jauna, ambicinga, negalvojau apie iššūkius, kurie dar laukė ateityje. Įsirengiau darbui patalpas ir labai greitai jas „išaugau“ – prireikė ne tik daugiau erdvės, bet ir pagalbos dirbant. Dabar esu subūrusi mažą darbščių ir gyvūnus mylinčių žmonių komandą – maudome, kerpame, šukuojame šuniukus. O po poros metų išplėčiau veiklą – atidariau gyvūnų prekių parduotuvę“ – taip apie savo veiklą pasakoja Erika.

Atrado „Spiečiaus“ paslaugų naudą

Erika praėjusiais metais prisijungė prie Plungės bendradarbystės centro „Spiečius“ verslininkų bendruomenės ir nuo tol aktyviai naudojasi „Spiečiaus“ paslaugomis: pernai dalyvavo verslo akseleravimo programoje, šiemet prisijungė prie verslo mentorystės programos, lankosi centre vykstančiuose renginiuose bei konsultuojasi su jo koordinatore.

„Sužinojusi apie bendradarbystės centrą „Spiečius“ net nustebau, kiek daug naudos verslui jis gali suteikti. Pasidomėjusi „Spiečiaus“ veiklomis supratau, kad turiu dalyvauti čia vykstančioje verslo akseleravimo programoje! Ši programa man buvo kaip gaivus oro gūsis, kadangi buvau užsidariusi savo vidiniame rate ir nebeaugau. Nors veiklą vykdau jau 4 metus, bet programoje daug dalykų man buvo nauja, pavyzdžiui, supratau, jog neturiu verslo modelio, aiškaus tikslo“, – pasakoja spietietė.

Dabar Erika savo verslą toliau augina „Spiečiuje“ vykstančioje Inovacijų agentūros verslo mentorystės programoje. Prie šios programos prisijungę verslininkai nuosekliai, kelis mėnesius konsultuojasi su jiems priskirtais mentoriais ir drauge sprendžia verslo iššūkius, užsibrėžia bei siekia ambicingų tikslų.

„Verslo akseleravimo programos metu kilo daug naujų idėjų! Jas verslo mentorystės programoje pristačiau savo mentoriams – Jūratei Kasperavičienei ir Simui Leliugai. Mentoriai patarė, kurią idėją vertėtų įgyvendinti ir jų dėka jau turiu aiškią veiklos kryptį ir iškeltus tikslus. Drauge su mentoriais taip pat aptarėme klausimus dėl produktų distribucijos ir dabar vyksta intensyvios derybos su potencialiais tiekėjais bei gamintojais“, – pasakoja  Erika.

Nors verslo mentorsystės programa dar vyksta, Erika jau džiaugiasi jos rezultatais. Verslininkė pasakoja, jog būtent mentorė Juratė Kasperavičienė ją įkvėpė pradėti vesti individualias šunų kirpimo pamokas ir jas ketina organizuoti toliau, didesnėse grupėse.

„Man neįtikėtina, kad mentoriai – tiek daug versle pasiekę ir išties užimti žmonės – skiria savo laiką mums, mažiems verslams, konsultuoja ir lydi pokyčių kelionėje“, – džiaugiasi Erika.

 

Norintys papildyti „Spiečiaus“ bendruomenę, kviečiami prisijungti: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/

Norintys jau dabar konsultuotis su verslo mentoriais, tą gali padaryti prisijungę prie e. mentorystės platformos: https://mentoriai.inovacijuagentura.lt/